Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który po kolizji uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zauważyli pojazd w jednej z podgorzowskich miejscowości. Mężczyzna widząc policyjny radiowóz przyspieszył. Jego jazda zakończyła się na leśnej drodze. Kierowca był nietrzeźwy i nie ma prawa jazdy.

Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie dotyczące kolizji, do której doszło w poniedziałek po godzinie 14 w okolicy ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierowca vw transportera podczas cofania uderzył w peugeota. Po zdarzeniu miał wysiąść na chwilę z auta, po czym wrócił i odjechał. Na miejscu pojawił się patrol, który zebrał niezbędne informacje od kierowcy peugeota. Policjanci mieli rysopis i numery rejestracyjne pojazdu. Szybko został ustalony właściciel. Kierowca peugeota miał również podejrzenie, że mężczyzna z busa był nietrzeźwy.

Policjanci ruszyli w poszukiwania, pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania sprawcy kolizji. W domu nie było jednak nikogo. Funkcjonariusze nie odpuszczali i patrolowali okolicę. W pewnym momencie zauważyli kierowcę volkswagena. Mężczyzna widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył, zjechał w drogę polną, a następnie leśną. W okolicach Różanek jego jazda zakończyła się. 42-letni kierowca został zatrzymany i sprawdzono jego trzeźwość. Mężczyzna miał w organizmie niemal promil, trafił do policyjnej celi. Usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, a także odpowie za spowodowanie kolizji.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim